Gitar Eğitimi

Gitar EğitimiKlasik gitar birçok müzik tarzında kullanılmasıyla beraber günümüzde en popüler çalgılardan biri haline gelmiştir. Bu kadar fazla ilgi gören bir enstrüman olarak klasik gitar tek başına bile yeterince zengin bir enstrüman olma özelliğindedir.

Klasik Gitar derslerimizi kişinin beklentileri doğrultusunda kişiye özel bir ders programı hazırlayarak sürdürmekteyiz ve bu bizi klasik gitar derslerinde başarıya götüren en önemli etkenlerden biridir. Hobi amaçlı eğitimin yanı sıra profesyonel anlamda konservatuar düzeyinde de eğitimimiz bulunmaktadır.

Gitar Derslerimiz

Bas gitar dersimiz haftada 1 gün 50 dakika olup, birebir eğitmen eşliğinde gerçekleşmektedir. Nota, solfej ve deşifre eğitimleri derslerimizin içeriğinde mevcuttur. İsteyen öğrencilerimiz ücretsiz grup solfej dersimize katılabilirler. Bas gitar derslerimiz aylık olarak ücretlendirilir ve gelemediğiniz derslerin telafileri yapılmaktadır.Gitar derslerimiz haftada 1 gün 50 dakika olup, birebir eğitmen eşliğinde gerçekleşmektedir. Nota, solfej ve deşifre eğitimleri derslerimizin içeriğinde mevcuttur. İsteyen öğrencilerimiz ücretsiz grup solfej derslerine katılabilirler. Gitar derslerimiz aylık olarak ücretlendirilir ve gelemediğiniz derslerin telafileri yapılmaktadır.

Gitar derslerine 7 yaştan itibaren, üst yaş sınırı olmaksızın hemen başlayabilirsiniz.

Gitarla İlgili Bilinmeyenler

Modern gitarın orijini antik çağda Orta AsyaveHindistan’da kullanılan telli çalgılara dayanır. Bu alandaki ilk gösteri milattan önce 3000’li yıllarda Hititlerde yapıldığı tespit edilmiştir. Gitarın bugünkü halini almasında İspanya ve Romalılarda kullanılan “chitara” çalgısının önemli ölçüde katkısı olmuştur. Guitarra, gitarre, guitare, gitara, cithara, kithara, sithargibi isimler antik çağ ve sonrasında gitar türü çalgılara verilen isimlerden bazılarıdır. Çeşitli ağaçlardan yapılan gitarlahayvan bağırsaklarından üretilen teller takılıyordu. Kuzey Afrika bölgesinde, Viking istilaları ile ilgili bilgilerde ve İskandinav oymalarında yine bu enstrüman ile ilgili kayıtlara rastlanmaktadır. Antonio Torres Jurado1817-1892 yılları arasında bu enstrüman ile ilgili önemli çalışmalar yapmış ve boyutlarıyla ilgili standartları belirlemiştir. Rönesans ve Barokdönemde gitar genellikle ritim unsuru olarak kullanılmıştır. Gitar yapımcıları luthier olarak adlandırılıyordu.