idealtepe Piyano Kursu Fiyatı

nar city yanında Piyano Kursu Fiyatı
23/11/2016
idealtepede Piyano Kursu Fiyatı
23/11/2016

idealtepe Piyano Kursu Fiyatı

idealtepe Piyano Kursu Fiyatı

Piyano derslerimizde klasik piyano eğitimi verilmektedir. Tamamen akademik metodlara dayalı eğitim sistemimiz evrensel ilkelere göre işlenmektedir. Piyano dersi temel düzeyde alınması gereken, akademik kapsamı en geniş, en kolay anlaşılan ve müziğin temel prensiplerine adaptasyon sürecinde rahat kullanılan enstrümandır.

Kurumumuzda eğitimler modern çağın gerekliliklerine uygun biçimde revize edilmekte, öğrencinin beğenilerine göre mümkün olduğunca eğlenceli forma sokulmaya çalışılmaktadır.

Piyano Derslerimiz

Piyano dersimiz haftada 1 gün 50 dakika olup, birebir eğitmen eşliğinde gerçekleşmektedir. Nota, solfej ve deşifre eğitimleri derslerimizin içeriğinde mevcuttur. İsteyen öğrencilerimiz ücretsiz solfej derslerimize katılabilirler. Piyano derslerimiz aylık olarak ücretlendirilir ve gelemediğiniz derslerin telafileri yapılmaktadır.

Piyano derslerine 4,5 yaştan itibaren, üst yaş sınırı olmaksızın hemen başlayabilirsiniz.

Neden Piyano Kursu Alınmalı? Yapılan bilimsel araştırmalar bireyin kuramsal zekasının olgunlaşması sürecinde enstrüman çalmanın çok büyük pozitif etkilerinin olduğunu göstermektedir. Yine bu araştırmalar kapsamında piyanonun en kolay adapte olunan ve özellikle çocuklar için tercih edilmesi en doğru olan enstrüman olduğu sonucunu ortaya konulmuştur.

Araştırma sonuçları, piyano çalan çocuklar ile çalmayanlar arasında akademik başarıda %50’ye varan fark olduğunu göstermektedir ki, bu piyano çalan çocuk ders çalışmaz tezini tamamen çürütmektedir.

Elbette piyano yetişkinler için de çok olumlu sonuçlara gebedir. Adapte olunması kolay bir olduğundan bahsettiğimiz piyanoya başlayan yetişkinler, sosyo-kültürel açıdan yeni bir dünyaya açılıp, modern dünyanın olumsuz psikolojik faktörlerinden sıyrılabilmektedir. Tüm psikiyatrlar’ ın ortak yargısı her şehir insanının bir enstrüman çalması gerektiğidir. Adapte olunması; en azından ses çıkarmaya başlanması en kolay enstrüman oluşu da piyanoyu tercih etmeniz için yeterli sebep olarak gösterilebilir.

Piyano Hakkında Bilinmeyenler

 • Hiçbir solo çalgı piyanonun gücüne sahip değildir.
 • Geniş ton aralığından ötürü piyano “Enstrümanların Kralı” denir.
 • Bir piyanonun klavyesi 88 tuşa sahiptir.
 • Satılan en pahalı piyano 1,2 milyon dolara satılan Steinway Grand’dir.
 • Birçok müzik okulunda ana enstrüman olmasa bile piyano zorunlu bir çalgıdır.
 • Bir piyanist, ister tek başına, ister bir orkestra eşliğinde olağanüstü bir müzik gerçekleştirebilir.
 • Piyano’nun verebildiği en kalın ses ‘La’ sesidir ve bütün piyanolarda bu sesi veren telin boyu 2 metre kadardır.
 • Piyanoda ses, tellere vuran çekiçler sayesinde ortaya çıkar.
 • Asıl adı “Piyano e forte” olan piyanoyu Floransalı Bartolomeo Cristofori 1711 yılında icad etmiştir.
 • Piyano 220-230 telden oluşur ve her tel 76 kilo ağırlığı çeker.
 • Piyano 12.000’e yakın parçadan oluşur ve bunların 10.000 tanesi ses çıkarmak için hareket eder.

Bir cevap yazın